Polska muzyka na FBMenu główne
Muzyka
Imprezy
Kluby
Teledyski
Radio internetowe
Artykuły
Forum
Galeria
Reklama

Blogi

Załóż własnego bloga Zapraszamy do prowadzenia bloga na naszym portalu. Nie musisz już szukać swojego miejsca w internecie i zastanawiać się gdzie założyć swojego bloga. Tutaj masz pewność, że przeczyta go co najmniej kilka tysięcy osób dziennie. Pisz, czytaj i komentuj blogi na dowolny temat. Do Twojej dyspozycji oddajemy moduł blogowy dostępny wyłącznie dla zalogowanych użytkowników. Teksty kopiowane z innych stron będą KASOWANE!


sty 12
2011

Pseudokraj POLONIA

Dodane przez Poeta in Nieotagowane 

Poeta

Na naszym Hoście jest coś takiego, co nikomu się nie przyda i nie ma najmniejszego sensu, by pisać o tym bloga. Co to?
Odpowiedź jest zaklęta w jednym słowie.
BLOGI.


Od bardzo długiego czasu, tj. od 05 IX 2010r.
nie pojawiło się nic w tej rubryce nowego, oprócz oczywiście mojego wiersza, który został skasowany, przez osobnika, który myśli, że jest adminem, jest adminem, jednak ze stroną www.mp3host.pl ma związanego tylko nicka i przebywanie na niej rzadziej niż 2 razy w miesiącu.

Czy nie można krytykować w dzisiejszych czasach tego, co się nie da rady sprzedać? i tak nikt tego nie przeczytał, ponieważ ludzie, którzy wchodzą na naszą stronę, wchodzą pobrać tylko muzykę, nieliczni piszą coś na forum, znikome ilości orzechów i białka... a raczej userów wbijają muzykę. Są też jednostki, które wchodzą na Shouta i piszą coś o jakimś grubym i mają radochę.

    Jak wszyscy zapewne zauważyli, mamy rok 1991. Nie tak dawno upadł w byłym PRL komunizm, wrócił orzełek na koronę, korona na orzełka, ruscy do domu poszli, zaś ruscy zabrali dom ze sobą.

"Premier Mazowiecki, gdy doszło do upadku komunizmu, powiedział, żeby rosjanie nie wracali do domu, bo on zna ruskich i zna życie i wie, że jak rÓskie będą wracać do domu, to na pewno po drodzę coś zginie" To cytat z monologu Tadeusza Drozdy na kabaretowym występie na tegorocznym (1991r.) występie w Opolu.

"Obywatele. W nadchodzących latach czeka na nas wiele wyzwań, w życiu będzie łatwiej, będziemy utożsamiać się z Zachodem i mieszkańcy RFN i NRD zobaczą, że Polska (była PRL) wyprzedzi ich w technologii i w muzyce, a Związek Radziecki będzie nam zazdrościł postępu i sam zmobilizuje się, aby brać z nas przykład i przestanie stukać w swoje bałałajki i zaczną robić to, co my i w końcu wielka POLSKA będzie coś znaczyła. Pamiętajcie kochani obywatele, my nigdy nie będziemy materialistami, ze złem będziemy walczyć, ale nigdy nikogo nie będziemy umniejszać i poniżać w oczach innych rodaków, staniemy się krajem idealnym, w którym każdy poczuje się bezpiecznie, nie będzie miał problemów z zachowaniem swojego zdrowia, sprowadzimy nowoczesne produkty z Zachodu i Ameryki, będziemy mieli wreszcie kraj z uczciwymi ludźmi, bez korupcji, "bez głodu, chłodu i bicia", bez oszustw polityków, którzy zebrali plony, jakie bezkarnie zasadzili wredni komuniści" - tak MOGŁOBY brzmieć orędzie prezydenta Wałęsy w 1991r.


    Minęło już 20 lat. A naszą kochaną ojczyznę mogę skomentować tak "Kąpiemy się we własnych ekskrementach". Przejęliśmy wierzenia i zachowania z krajów tych, do których chcieliśmy się zawsze upodobnić. I tak oto.
Mamy mnóstwo produktów z Zachodu, owszem, ale w czym one nam pomagają? Co raz się słyszy o niebezpiecznych "żyjątkach", jakie siedzą w jedzeniu i trują nas na co dzień.

Napoje energetyczne - płukanka witamin i smród porównywalny ze Smectą(R) albo z zapachem apteki.
Napoje - smak porównywalny z płynem do mycia naczyń.
Jedzenia jakie w nas tłoczą, np. pakowane hermetycznie wędliny, prowadzą nas do zgonu.

Nie chcemy żyć w kraju płynącym śmierdzącą kiełbasą, musimy żyć w  kraju płynącym wszystkim, co śmierdzi.

Nie tylko jedzeniem trują nasze głupie mózgi, ale też zasraną techniką i muzyką.


Znikł dawny urok SopotFestivali, czy KFPP w Opolu. W latach 80. KFPP w Opolu był nazywany zelektryzowanym i zmechanizowanym, przez syntezatory i gitary elektryczne, bądź perkusje elektroniczne. Osoby, które mówiły tak, w dzisiejszych czasach złapały by się za głowę, gdyby mogły. Wszędzie playback, sztuczne efekty, głosy modyfikowane vocoderami i komputerami, które upodlają słowo MUZYKA.  Wystarczy spojrzeć na gwiazdki typu Doda, Mandaryna, czy inne tego typu stworki dzisiejszego show biznesu. Doradcy public relations (PR) [pi-ar] stali się strasznie "zachodni" i trzymają się tych sztywnych zasad, wg nich liczy się, aby dzisiejsza gwiazdka potrafiła zrobić wokół siebie stos afer, wydać płytę z bełkotem jakby po potężnym "cumshocie" (ejakulacji) w twarz i śmiechu, co to nie przypomina już śmiechu, ale rozruch Fiata126P, polskiego, acz wspaniałego samochodu do lat nowego milenium. Na tym niestety nie polega bycie muzykiem, ani aktorem, choć wśród aktorów rzadziej słyszy się o różnych skandalach, chyba że jak jakiś umrze.


Wśród dzisiejszej młodzieży też widzi się, że zapanowała nad nimi Ameryka i Zachód. Różne tzw. "suita$ne nasteĆki", "róshofe hancie montancie" w Polsce przyszły do nas z Ameryki. Młodzież zaczyna głupieć, jedyną ich pasją jest JP lub inne hasła rządzące dzisiejszą młodzieżą. Chociaż i jest ta normalna młodzież, która ma pasje i ma jakieś cele w życiu.


Jednak to rozplemienie nowoczesności dotknęło też ludzi starszych, gdy kobieta po 80 r.ż, zamiast siedzieć w domu, gryźć słoninę, lata w samochodzie, ze słuchawkami  na uszach, słuchając techno (też chory twór Ameryki) albo (o zgrozo) Radio Maryja (co już  w ogóle nie powinno mieć miejsca) albo ma kochanków, w wieku studenckim, co już naprawdę strzeż Boże drogi.


Politycy - o nich szkoda słów, bo jest to najśmieszniejszy kabaret, jaki obecnie możemy pooglądać w TV. Za ośmieszanie polityków, można iść do więzienia, ale mam nadzieję, że do tego ten tekst nie doprowadzi, ale polityka stała się skorumpowana, pełna kłótni przeciwnych sobie grup politycznych i głupoty wszechogarniającej... Szok szoków i sorok soroków kłamstwa i w ogóle.


Szpitale miały być bezpieczne, jednak dochodzi do tego, że lekarze potrafią wyjść i zastrajkować przeciw swoim niskim płacom (bo ich nie stać na wyżywienie z cytatem "2000 złotych, a co ja mam za to kupić? nie stać mnie na przyjemności"), podczas gdy ludzie umierają w szpitalach. Na co tym lekarzom, te przyjemności? Wyjazd za granicę na wakacje? Futro z zajęczej skóry za 30.000złotych? Czy na zakup jakiegoś dyplomu ze WSAP-u?


Bezpieczeństwo na ulicach. Oczywiście, że jest. Kamery z byle jaką rozdzielczością, która niczego nie pokazuje, policjanci nie przypominający nawet pachołków, co niektórzy założę się, że uciekliby na widok myszy, temu nigdy nie reagują, na czyjąś biedę.


My, Polacy zapomnieliśmy już, co to znaczy cieszyć się z odzyskanej wolnej Polski z koroną na orle, z historią w szkole. Już nawet chcą krzyże zdejmować z sal w szkołach, mimo że walczono o nie 45 lat..


Już nie ma Polski.. Powinniśmy zmienić nazwę na "Pseudokraj Polonia", a ludzie powinni walczyć o to, co mogą stracić, a nie zobojętniać się na to, co było.


W latach 90. sytuacja wyglądała jeszcze w miarę, muzykę grano normalną, E. Górniak nie była wychudzoną zabotoksioną lalką, A. Chylińska nie była wyszczekanym psem, ale kundelkiem, który wył do mikrofonu w O.N.A.
W latach 80. KOMBI brzmiało bardziej muzycznie, niż dzisiejsze spopularyzowane, zbeszczeszczone, zelektryzowane KOMBI-I.


Woł-ciele i chabaniny lat 80. smakowały 100 razy lepiej, niż dzisiejsze zgrzane parówki.


A Polska, mimo tych zachodnich ulepszeń stała się pośmiewiskiem dla samych Polaków, którzy wyjeżdżają do pracy na Zachód, tam gdzie są jakieś tradycje i na ulicach śmierdzi swojskością, a nie gnojem "nienaszym".

Nie żebym chciał powrotu komunizmu do Polski, ale marzę o Polsce, która będzie Polską, prowadząc za J. Pietrzakiem. Chcę, "ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ", a nie sprywatyzowanym i zmarnowanym punktem, z którego śmieją się, ci, z których braliśmy przykład.

W Australii jesteśmy pośmiewiskiem, że mamy problemy i ludzi, z których robi się jaja.
W Chinach jesteśmy wyśmiewani za Disco Polo, które niby miało wstrząsnąć rynkiem muzycznym, a teraz wygląda na wyżelowaną pokazówkę.
Czechy się śmieją, że podniecamy się ich "Jozinem z bazin".
Ameryka nas gani za to, że panuje u nas niemalże największa nietolerancja, że kaleczymy obcokrajowców, którzy przyjechali być może robić nam dobrą markę, studiując na POLSKICH uczelniach, nie na Oxfordzie, czy niemieckich studiach...


Dobrze, że najbiedniejsze osady Afrykańskie, jak np. Sudan, nie mają telewizji, chociaż może i szkoda, bo żeby obejrzeli wszystkie wydania Teleexpressu od roku 1986 do 2011, to by wiedzieli, że nie mają nam czego zazdrościć i woleliby dalej pisać na liściach i nie mieć niczego, niż żyć w takim bezpańskim kundlu, w jakim jesteśmy...


Nic już nie uratuje naszego kraju, jeśli będzie trwać rozmnażanie ideologii Ameryki i Zachodu.
Oczywiście wiele rzeczy jest przydatnych, różne leki, czy aparatury medyczne, oczywiście... ale to nieliczne rzeczy, jakie zaczerpnęliśmy z obcych państw.

                                              Był to 31. blog "Poety".

 

                                           Publikacja na: www.mp3host.pl
                                                      Tekst: POETA (R)(C)
                                 Czytał: (ten, kto doszedł do tego miejsca, z dumą może przeczytać: "Czytał: (nick)")

                                             Scenariusz i reżyseria: POETA
    
    W utworze literackim wykorzystano:  cytaty z kabaretonu KFPP 1991, tekst i wykonanie: Tadeusz Drozda.

Słowa piosenki KOMBI - Słodkiego, miłego życia, tekst: M. Dutkiewicz, muzyka: S. Łosowski.

Nazwę leku na grypę żołądkową Smecta(R)

Fragment piosenki J. Pietrzaka "Żeby Polska była Polską"

Nazwę programu informacyjnego Teleexpress

Tekst czeskiej piosenki "Jozin z bazin"

Wykorzystano również własną wersję orędzia prezydenckiego z 1991r.

Tekst ten wyraża własne zdanie autora i nie namawia nikogo do postępowania wg zasad w nim zawartych. Tekst ma charakter rozrywkowy. Nie ma na celu nikogo oczernienia.

       
                              Wszelkie wnioski w komentarzach.


                                                         MP3 HOST

                                                             2011

 

Wiem, ze na końcu sa durnoty, ale i tak wiem, że nikt nie doczyta do tego momentu.

Komentarze (2)Add Comment
...
Napisane przez Poeta, styczeń 23, 2011
Doczytać = pozostawać w stanie czytania jakiegoś czegoś pisemnego do określonego momentu :>
...
Napisane przez ViKa5, styczeń 18, 2011
Hahhahaa a ja przeczytałam smilies/cheesy.gif Początek i koniec smilies/tongue.gif "nikt nie doczyta do tego momentu" wiec ja doczytalam xD

Napisz komentarz
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security code
Wpisz ten kod


busy
Dodaj nasz Nr. GG na swoją liste Kontaktów
Ranking stron

TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking.
© MP3Host.pl 2007 - 2019
do góry ∧